«Πράσινες» οι εντυπώσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα!

Συντάκτης: Χωρίς σχόλια Μοιραστείτε το:

Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Παναθηναϊκού ΑμεΑ στο πρώτο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πινγκ-πονγκ που συμμετείχε, με τους «πράσινους» αθλητές να κερδίζουν τις εντυπώσεις.

Αναλυτικά το σχετικό Δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη:

«Το τμήμα πινγκ πονγκ ΑμεΑ του Παναθηναϊκού ολοκλήρωσε την αγωνιστική του παρουσία στον Άλιμο κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Οι «πράσινοι» στην πρώτη τους παρουσία σε πανελλήνιο πρωτάθλημα άφησαν ανεξίτηλη τη στάμπα τους και έδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει. Το χάλκινο μετάλλιο των Αθανασόπουλου-Γιαννακαρά στο ομαδικό Τ8-10 ήταν μια μεγάλη επιτυχία ωστόσο εξίσου καλή ήταν η συμμετοχή του «τριφυλλιού» και στο ατομικό τις δύο επόμενες ημέρες.

Ο Γιάννης Παπαιωάννου πήρε την τέταρτη θέση στην κατηγορία Τ3 ενώ στην ίδια κατηγορία ο Νίκος Φύτρος ήταν 5ος. Στον ιστορικό πρώτο «πράσινο» εμφύλιο στην κατηγορία του αθλητισμού ΑμεΑ μεταξύ τους νικητής ήταν ο Παναθηναϊκός.

Πηγή: olaprasina1908.gr