Τρία χρυσά μετάλλια για τους αθλητές του “Κότινου Α.Σ. ΑμεΑ” στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

Συντάκτης: Χωρίς σχόλια Μοιραστείτε το:

Έπεσε η αυλαία του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Στίβου ΑμεΑ ΟΠΑΠ 2020, με τρία ακόμη χρυσά μετάλλια για τους αθλητές μας.

Δύο από αυτά, κατέκτησε ο Ευάγγελος Λυμβαίος (κατηγορία 32 u20), που πρώτευσε, με πανελλήνια μάλιστα ρεκόρ, τόσο στην Κορίνα με 7,03 μ. όσο και στη σφαίρα με 1,85 μ.!
Για το… τέλος κρατούσε τις δυνάμεις του ο Γιάννης Τοπτσής, που κατέκτησε το χρυσό, αφού πρώτευσε στο μήκος (κατηγορία Τ11), με 2,10μ και ατομικό ρεκόρ.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε επίσης και ο Σταμάτης Παπάζογλου (κατηγορία 20), που κατέκτησε την 5η θέση στο μήκος με 4,19 μ. με ατομικό ρεκόρ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλα τα «παιδιά», μεγάλα και μικρά, που συμμετείχαν στη διοργάνωση!
Στη μοναδική αθλήτριά μας Σαρρίδου Μερσίνα.
Στους αθλητές μας, Λυμβαίο Ευάγγελο, Παπαδόπουλο Νικόλαο, Ντεφίδη Φώτη, Παπάζογλου Σταμάτιο και Τοπτσή Ιωάννη.
Στους προπονητές μας, Αγιαννιτόπουλο Αλέξη και Δεληγιάννη Δάφνη.